Bardzo efektowna wygrana! (galeria zdjęć)

Fantastycznie dopingowana Wisła Krakbet pokonała Marwit Toruń aż 8-1 i tym samym umocniła się na pozycji lidera Futsal Ekstraklasy! Klasycznego hattrricka ustrzelił Douglas. Dwa trafienia dołożył Korczyński, a po jednym golu strzelili Andre, Pater i Szłapa.

W pierwszych minutach żadna z drużyn nie przejęła inicjatywy. Oba zespoły grały skutecznie w defensywie. W końcu Marwit stworzył groźną akcję. Piłkę po strzale Krawczyka sparował Nawrat na rzut rożny. W odpowiedzi Korczyński uderzył tuż nad poprzeczką. W 10. minucie Krakowianie wyszli na prowadzenie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym grający trener Wiślaków pokonał Słowińskiego. Kilka minut później znów w głównej roli wystąpił Korczyński. Tym razem podciął piłkę tuż obok interweniującego bramkarza gości.

Po zmianie stron Wisła okazała się bardzo skuteczna. Futsalowcy Białej Gwiazdy w drugiej połowie zdobyli aż sześć goli. Kanonadę na bramkę Marwitu rozpoczął Douglas strzałem w poprzeczkę. Przy dobitce Andre golkiper gości był już bez szans. Jeszcze w tej samej minucie Marwit odpowiedział trafieniem Diemisheva. W 27 minucie Marchewkowi byli bliscy zdobycia drugiego gola, lecz Sobalski nie trafił do pustej bramki. Świetny mecz rozgrywał Douglas. Brazylijczyk w 10 minut skompletował hattricka i losy spotkania były teoretycznie przesądzone. Goście wycofali bramkarza, ale zamiast odrabiać straty, tracili kolejne bramki. W 36. minucie siódme trafienie dla Wisły dołożył ulubieniec publiczności – Adrian Pater. Wynik spotkania ustalił Andrzej Szłapa i Krakowianie razem z kibicami mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

W czasie dzisiejszego meczu prowadzona była zbiórka maskotek na mikołajkową akcję SKWK. Ich ilośc przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

W imieniu zawodników Wisły Krakbet dziękujemy wszystkim kibicom obecnym na hali podczas meczu z Marwitem. A zwłaszcza tym, którzy przez cały mecz głośnym dopingiem wspierali naszą drużynę!

Jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkania Wisły Krakbet!

Bramki: Korczyński (10′,15′), Andre (22′), Douglas (26′,30′,35′), Pater (36′), Szłapa (37′) – Diemishev (22′)

Wisła Krakbet Kraków: Nawrat, Dworzecki –  Kusia, Korczyński, Szłapa, Franz, Mirga, Douglas, Vakhula, Andre, Pater, Czech

Marwit Toruń: Wasylczenko, Słowiński –  Maciąg, Citko, Korecki, Demishev, Sobalczyk, Morozow, Kończalski, Kieper, Krawczyk, Żółkiewski.