Zakład bez ryzyka – co to takiego i gdzie można go spotkać?

Zakład bez ryzyka to jedno z najpopularniejszych pojęć, z jakimi spotkać się można u legalnych polskich bukmacherów. Tego typu promocja, znana również pod nazwą cashback, to ciekawa opcja dla wszystkich fanów obstawiania meczów. W związku z tym, że pojęcie zakładu bez ryzyka może wywoływać zdezorientowanie, wyjaśniamy wszelkie zawiłości tego bonusu bukmacherskiego. Zobacz, czym jest zakład bez ryzyka, jak z niego korzystać i gdzie można na niego trafić.

Zakład bez ryzyka – co to takiego? Definicja cashbacku

Ponieważ historia zakładów bukmacherskich nierozerwalnie wiąże się z Anglikami, wiele pojęć do dziś ma angielskie nazwy. Dlatego też często można się spotkać z nazwą cashback, które również oznacza zakład bez ryzyka. Oba hasła można stosować zamiennie, gdyż są to wyrażenia synonimiczne.

Czym jest zakład bez ryzyka? To jedna z najpopularniejszych promocji bukmacherskich, które chętnie oferują legalni polscy bukmacherzy swoim klientom. Bonus ten polega na swoistym „ubezpieczeniu” zakładu bukmacherskiego z jednoczesną możliwością otrzymania zwrotu w przypadku przegranej.

Cashback najczęściej należy do pakietu bonusów na start, które gracze otrzymują za rejestrację nowego konta z kodem promocyjnym. Warto również podkreślić, że zakład bez ryzyka dotyczy zwykle pierwszego postawionego kuponu na stronie bukmachera lub w aplikacji mobilnej.

Zasada działania „ubezpieczenia” kuponu jest niezwykle prosta. W przypadku wygranej, pieniądze z kuponu trafiają na konto gracza. Jeśli jednak kupon zostanie rozliczony jako przegrany, postawiona przez gracza stawka wraca na konto bonusowe.

 

W jaki sposób bukmacherzy rozliczają zakład bez ryzyka?

W jaki sposób bukmacherzy rozliczają zakład bez ryzyka

Aby lepiej zrozumieć zasadę rozliczania zakładu bez ryzyka, musimy pokrótce wyjaśnić jeszcze kilka istotnych pojęć:

  • Stawka – kwota pieniężna, którą gracz przeznacza na grę, czyli obstawienie danego kuponu bukmacherskiego.
  • Podatek bukmacherski – wynosi on 12% i jest automatycznie odciągany od potencjalnej wygranej, pomniejszając zatem możliwy zarobek na kuponie.
  • Współczynnik 0,88 – figura matematyczna powstała po odjęciu 12% (0,12) podatku, którą stosuje się przy obliczaniu zwrotu za zakład bez ryzyka.

Kiedy Twój kupon zostanie rozliczony jako przegrany, a jednocześnie zadziała bonus cashback, możesz odzyskać część wpłaconej stawki. Pomniejszona zostanie ona o podatek bukmacherski, zatem do obliczenia zwrotu przydaje się współczynnik 0,88. Istnieje nawet specjalny wzór, z którego możesz skorzystać, jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić kwotę zwrotu:

Stawka * 0,88 = zwrot cashback

Niech za przykład posłuży nam legalny polski bukmacher Betclic, który oferuje na start cashback do 550 PLN. Kwota maksymalna przy bonusie na zakład bez ryzyka oznacza, ile można najwięcej odzyskać pieniędzy w ramach promocji. Regulamin cashbacku w Betclic zakłada, że zwrot może wynieść nawet 550 PLN, czyli stawka na kuponie powinna wynieść 625 PLN. Policzyć to możesz odwracając nieco podany wyżej wzór:

Maksymalny cashback : 0,88 = wysokość stawki

Dzieląc kwotę 550 PLN przez współczynnik 0,88 uzyskaliśmy stawkę, jaką należy postawić, by dostać maksymalny zwrot. Na tym jednak nie kończy się korzystanie z promocji, gdyż większość bukmacherów określa jeszcze warunki obrotu bonusem. Spokojnie, już spieszymy z wytłumaczeniem, o co w tym chodzi.

 

Warunki obrotu bonusem cashback – jak to działa?

Warunki obrotu bonusem cashback – jak to działa?

W momencie, gdy bonus zakład bez ryzyka obejmie Twój przegrany kupon, jesteś już o krok od zwrotu 88% swojej stawki. Bukmacherzy zazwyczaj wymagają jeszcze jednego elementu, a mianowicie obrotu bonusem. Sprawdźmy, na czym mogą polegać warunki obrotu dla promocji cashback.

Generalnie obrót bonusem to nic innego, jak konieczność zagrania za N-krotność wartości uzyskanego bonusu. Środki wypłacone w ramach zakładu bez ryzyka trafiają najczęściej na osobne konto bonusowe. Tymi wirtualnymi pieniędzmi można grać, typując kolejne kupony pojedyncze lub akumulacyjne.

Wracając do bukmachera Betclic, przyjrzyjmy się, w jaki sposób na jego przykładzie działa obrót bonusem. Warunki obrotu środkami bonusowymi wyglądają następująco:

  • Obrót 8x (ośmiokrotnością stawki),
  • Minimalny kurs na kuponie 2.00.

Wielokrotność obrotu to nic innego, jak zagranie za właściwą stawkę na kuponach bukmacherskich. Jeżeli zwrot z cashbacku wyniósł 100 PLN, ośmiokrotny obrót oznacza zagranie za kwotę 800 PLN. Zwykle bukmacherzy pozwalają rozbić zagrania na kilka kuponów, by ułatwić graczom spełnienie warunków obrotu bonusem.

 

Zakład bez ryzyka – gdzie go szukać?

Zakład bez ryzyka – gdzie go szukać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zakład bez ryzyka to jedna z kluczowych promocji bukmacherskich na polskim rynku. Wielu bukmacherów decyduje się na włączenie bonusu do pakietu powitalnego, czasami spotkać można też mniejszy cashback w roli promocji dla stałych graczy.

Wybraliśmy dla Ciebie kilka najbardziej atrakcyjnych promocji na zakład bez ryzyka, które w 2021 podbijają polski rynek bukmacherski. Sprawdź, kto oferuje najciekawszy cashback na start za samą rejestrację konta:

Nazwa bukmachera Maksymalna kwota cashback Warunki obrotu bonusem
Betclic 550 PLN Obrót 8x, kurs minimalny 2.00
Betfan 600 PLN Obrót 1x, kurs minimalny 3.80
PZBuk 500 PLN Brak wymogów!
STS 200 PLN Obrót 3x, kurs minimalny 1.91

Warto podkreślić, że wybrani bukmacherzy oferują co rusz dodatkowe promocje, które otrzymać można w trakcie gry. Stali klienci i lojalni gracze liczyć mogą na dodatkowy cashback przy okazji ważnych wydarzeń sportowych. Rekomendujemy często zaglądać do zakładek z aktualnymi promocjami na stronach bukmacherów, by być na bieżąco z najlepszymi bonusami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *