Awans do 1/8 PP (zdjęcia)

Po zaciętym i momentami nerwowym meczu Wisła Krakbet pokonała drużynę z Rudy Śląskiej 4:3 i tym samym awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. W następnej rundzie Wiślacy spotkają się z ekipą Tomy Więcpol Futsal Team Stobierna, która sprawiła sporą niespodziankę eliminując Auto-Mark Borutę Zgierz.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami Wiślaków. W 1 minucie Adrian Pater mocnym uderzeniem niemal z połowy boiska trafił w samo okienko bramki i było 1:0 dla Białej Gwiazdy. W 4 minucie gospodarze wyrównali. Błażej Korczyński nie zrozumiał się z Douglasem, co spowodowało stratę piłki. Wykorzystał to Neznal, pokonując Kamila Dworzeckiego. Już minutę później Korczyński wraz z Douglasem zrehabilitowali się po błędzie popełnionym chwilę wcześniej. Korczyński zagrał z Douglasem na jeden kontakt i po precyzyjnym strzale Wiślacy znów prowadzili. W 15 minucie Adrian Pater był bliski strzelenia swojej drugiej bramki w tym spotkaniu, lecz trafił w słupek. Co nie wyszło Paterowi w 15 minucie, udało się 2 minuty później i Biała Gwiazda prowadziła 3:1. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Krakowianie schodzili z dwubramkową przewagą.

Wydawało się, że po zmianie stron Wisła Krakbet nie będzie miała problemów, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W 23 minucie Nasz Dom zdobył gola kontaktowego. Szybką kontre na bramke zamienił Szczygieł. 4 minuty później Rudzianie poszli za ciosem i po strzale Szpotona doprowadzili do remisu. Biała Gwiazda ruszyła do ataku. W 29 minucie kolejny raz bramkarza gospodarzy uratował słupek. Tym razem niecelnie uderzał Andrzej Szłapa. W 31 minucie sytuacja Wisły znacznie się pogorszyła, po tym jak sędzia ukarał czerwoną kartką Douglasa. Nasz Dom przez dwie minuty grał z przewagą jednego zawodnika, jednak dzięki świetnej postawie Kamila Dworzeckiego Wisła nie straciła kolejnej bramki. W 39 minucie po rzucie rożnym zwycięską bramke dla Białej Gwiazdy zdobył Krzysztof Filipczak. Nasz Dom Ruda Śląska 3:4 Wisła Krakbet Kraków. Po słabym meczu Wisła Krakbet awansowała do 1/8 Pucharu Polski.

Nasz Dom Ruda Śląska – Wisła Krakbet Kraków 3:4 (1:3)

Bramki:

1 min. – 0:1 – Adrian Pater

4 min. – 1:1 – Neznal

5 min. – 1:2 – Błażej Korczyński

17 min. – 1:3 – Adrian Pater

23 min. – 2:3 – Szczygieł

27 min. – 3:3 – Szpoton

39 min. – 3:4 – Krzysztof Filipczak

Skład Wisły Krakbet Kraków:

Kamil Dworzecki, Bartłomiej Nawrat – Krzysztof Kusia, Błażej Korczyński, Adrian Pater, Krzysztof Filipczak, Zbigniew Mirga, Michał Słonina, Douglas, Andrzej Szłapa, Łukasz Nocoń, Maciej Wołoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *