10 kolejka

10 kolejka

Przed nami 10 kolejka ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu. Półmetek sezonu zbliża się wielkimi krokami. Różnice w tabeli są niewielkie, co dodaje uroku obecnym rozgrywkom. W nadchodzącej serii spotkań ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy sąsiadującymi w tabeli Red Devils Chojnice i Gwiazdą Ruda Śląska. Będzie to ważny mecz dla układu dolnej części tabeli. Patrząc na tabele, emocjonująco powinno być w Zgierzu, gdzie Boruta podejmie Pogoń 04 Szczecin. Obie drużyny mają po 14 punktów i jeżeli nie chcą tracić dystansu do pierwszej trójki muszą wygrać.

 

 

Red Devils Chojnice – Gwiazda Ruda Śląska

Bez wątpienia mecz interesujący wszystkie zespoły z dolnej części tabeli. Drużyna, która zwycięży będzie mogła poczuć się pewniej. W lepszych nastrojach z pewnością są zawodnicy z Chojnic, którzy przed tygodniem odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując FC Jango Katowice 4:2. Młody zespół Gwiazdy radzi sobie coraz lepiej i na pewno zostawi sporo zdrowia na parkiecie. Faworytem wydają się być gospodarze, których sporym atutem będzie własna hala.

 

 

Auto-Mark Boruta Zgierz – Pogoń 04 Szczecin

Patrząc na zestaw par, będzie to hit kolejki. Obie drużyny zgromadziły po 14 punktów. W lepszej sytuacji jest Boruta, która ma zaległy mecz z Akademią. Gospodarze świetnie sobie radzą w Zgierzu. W tym sezonie u siebie są niepokonani. Jeżeli Portowcy chcą znaleźć się na podium po zakończeniu sezonu, muszą wygrać. Będzie to bardzo trudne zadanie, gdyż Auto-Mark będzie chciał się zrehabilitować po porażce w Polkowicach.

 

 

TPH Polkowice – Kupczyk Kraków

Ostatni dzwonek dla Kupczyka by odbić się od dna. Krakowianie są czerwoną latarnią i jeżeli nie zaczną gromadzić punktów to pożegnają się z ekstraklasą. Czeka ich trudna przeprawa w Polkowicach. TPH po zwycięstwie z Borutą złapało wiatr w żagle i w poprzedniej kolejce jako pierwsze urwało punkty w Szczecinie. Polkowiczanie zajmują dopiero 8 miejsce i z pewnością chcą iść w górę tabeli. Nie powinni mieć problemu z pokonaniem zagubionego Kupczyka.

 

 

Rekord Bielsko-Biała – FC Jango Katowice

Wydaje się, że Rekord wrócił na właściwy tor. Ostatnie mecze pokazały, że Rekordziści będą walczyć o podium w obecnym sezonie. Dodatkowym atutem drużyny z Bielska jest hala, w której Rekord czuje się bardzo dobrze. Zawodnicy Jango mają spore umiejętności. Problemem zespołu z Katowic jest wąska kadra i jeżeli Jango uda się do Bielska-Białej w okrojonym składzie to nie ma co liczyć na korzystny rezultat.

 

 

Akademia FC Pniewy – Clearex Chorzów

Spotkanie zostało przełożone ze względu na występ Akademii w UEFA Futsal Cup.

 

 

Zapowiedź meczu Wisła Krakbet Kraków – GKS Tychy wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *